Сергій Мельниченко: «Behind the scenes».

Ми поговоримо з Вами про проект, який дійсно заслуговує вашої уваги. Ця серія робіт підкорила не тільки український народ, але в першу чергу вона підкорила Європу. І сьогодні ми познайомимося з українським фотографом Сергієм Мельниченко, і його глобальним проектом «Behind the scenes». Серія цих робіт була надана на виставці PLAYDAY в галереї  F.A.C.E Foundation. Але тим не менш, ви можете побачити цю серію на особистих інтернет ресурсах автора. Сергій знімає нічне клубне життя в Китаї. Власне в той час, він працював там танцюристом. А потім з’явилася ідея створити проект. З цього все і почалося. Цей проект приніс автору перемогу в міжнародному конкурсі LEICA OSKAR BARNACK AWARD NEWCOMER 2017.

Художні сторони:
Я вражена посилом і глибоким змістом проекту. Це не просто фотографії, це ціла історія, яка розкривається з кожною побаченою фотографією. На знімках ви побачите всю правду танцюристів нічних клубів, в Китаї. І до того ж, ви побачите не найприємніші ситуації.
На сцені ми завжди бачимо позитивну картинку, танцюристи посміхаються, навколо суцільні веселощі і розваги, але за лаштунками йде зовсім інше життя. Недосипання, відсутність особистого простору, крики, сльози, шум, алкоголь, наркотики, хвороби … все це ви побачите не тільки в атмосфері «секретного життя за лаштунками», а й на обличчях і тілах танцюристів.
Цей проект змусить вас поглянути на звичні речі під іншим кутом. Навчить вас цінувати те, що ви маєте. Як то кажуть: «життя пізнається в порівнянні», ось я і пізнала. Проект несе за собою глибокий, жалісливий, глобальний, але правдивий сенс. Але завжди можна вилучити з цього позитивні моменти. Все залежить, звичайно ж, від вас.
На виставці також знаходяться «фотостоли», це свого роду столи зі спогадами автора. На цих знімках зображені множинні селфі з танцюристками, новими товаришами автора зі світу нічного життя, і не тільки. Це як приємне доповнення до самої виставки. А також  для мене є інструментом підняття настрою, оскільки на знімках дівчата і хлопці з посмішками, радісні і доброзичливі.

Технічні сторони:
На виставці було надано близько 30 фотографій, в самих різних форматах. Всі знімки заслуговують уваги, але варіативність форматів іноді підказує, на який сюжет потрібно звернути увагу, і на який ще більше. Все оформлено у вигляді серій, створюється ефект історії. Весь проект оформлений у кольорі. Освітлення в галереї було максимально приглушеним, і прямих джерел світла на фотороботи не було. В кінці галерейного залу знаходився маленький закуток, з якого лунали звуки клубної музики. Там виявилася плазма, з особистими відеоархівами автора, на яких демонструвалися репетиції, виступи і т. д.

Раджу кожному, познайомиться з творчістю нашого співвітчизника. Зараз Сергій Мельниченко працює над  кількома проектами і регулярно ділиться своєю творчістю у себе на сторінці. Про автора часто пишуть статті українські видання, а також випускаються матеріали для інтернет журналів Англії, Австралії та ін.

Автор: Олександра Кушнарьова, студентка КНУКіМ