Чи повірите ви мені, що відвідавши виставку «Актриси. Фотографії Кейт Беррі», ви не зможете залишити творчість цієї талановитої жінки десь «на поличці»? Ви, однозначно, відкриєте для себе не просто нового фотографа, а нову людину, яка ламає стереотипи. Все це ви зможете споглядати в Національному музеї імені Тараса Шевченка. І відкладіть всі важливі справи, скасуйте зустрічі, забудьте про застуду, але поспішайте відвідати цю фотовиставку, поки є ще час!
Виставка була створена за підтримки Французького інституту в співробітництві з Романом Кермадеком і Алін Арлеттаз. Так само Французький інститут висловлює подяку Джейн Біркін, а так же агенції Renate Gallois Montbrun & Guillaume Fabiani за їх внесок в проект.
Художні сторони:
Сама по собі виставка «Актриси» вже готує глядача до того, що буде цікаво. Тому що це є спільною працею багатогранних актрис і не менш глибокої Кейт Беррі. Тут ми намагаємося більш детально вивчити щирість, чистоту почуттів і насолодитися тим, яким чином через фотографію це все передає Кейт. Коли я розглядала кожну фотографію, у мене з’являлося враження, що авторка знає щось таємне про кожну з них. Відчуття, ніби вони всі настільки довіряють їй, що готові розкрити себе абсолютно по-різному. Чи то чуттєво, то чи екстравагантно або ж просто розслаблено. Ми звикли думати, що світ акторів настільки божевільний, квапливий, епатажний. Але тут, цього не буде! Кейт розвіяла всі стереотипи і показала нам, що всі вони такі ж прості, як кожен з нас. Що всі вони можуть відчувати, бути щирими, глибокими, безглуздими. Для себе я вибрала декілька фотофаворитів, і з радістю поділюся з вами. Вище, я говорила про довіру між актрисами і автором. Так ось, до всього цього, у глядача з’являється якась певна довіра до Кейт. Я дивлюся на ці фотографії, і розумію, що я довіряю їй. І, що я вірю тим почуттям, тому стану, які вона відобразила. На виставці, ви зможете побачити фотографії з такими відомими актрисами, як Венесса Параді, Ельза Зільберштейн, Софія Коппола, Сабіна Азема, Афсіа Ерзі, Одрі Тоту, Сандрін Киберлен, Аміра Касар, Шарлотта Генсбур і інші.
Технічні сторони:
На виставці ви знайдете 25 фотографій: 20 – ч/б варіант, 5 – колірне рішення. Надруковані роботи приблизно в форматі А2 (тобто близько 42 см на 60 см). Абсолютно всі роботи оформлені в чорні рамки, з використанням скла, як захисту. Фотографії розміщені на спеціальних виставкових панелях, зі зручною послідовністю і положенням. Хочу звернути увагу на освітлення. Освітлення, на мій погляд, гарне, але не ідеальне. Зазвичай в галереях часто виникають проблеми з освітленням. Постійно або «відблискує», або відображає те, що відбувається навколо тебе. В цьому випадку з подібними моментами я не зіткнулася. І це не може не радувати. До цієї справи підійшли розумно.
Оскільки галерея (тобто Національний музей ім. Тараса Шевченка) досить простора, то відвідувачі не заважають вам насолоджуватися мистецтвом. А для мене це дуже важливий аспект, щоб не створювалося враження тісноти і дискомфорту.
В цілому я отримала велике задоволення, та рекомендую відвідати цю подію АБСОЛЮТНО УСІМ!
Де: Національний музей імені Тараса Шевченка, бул. Т. Шевченка, 12.
Коли: 26.10.2017 – 14.11.2017.
Куратор: Алін Арлеттаз.
Створення та міжнародна дистрибуція: Французький інститут.
Нагляд за виконанням проекту: Аньєс Нордманн.
Друк: PICTO BASTILLE.
Рами: ATELIER DAVID GALLARDO
Дизайн: Бенджамін Балтімор.
Авторські права: Кейт Беррі.
Автор: Олександра Кушнарьова, студентка КНУКіМ