Актриси. Фотографії Кейт Беррі

Чи повірите ви мені, що відвідавши виставку «Актриси. Фотографії Кейт Беррі», ви не зможете залишити творчість цієї талановитої жінки десь «на поличці»? Ви, однозначно, відкриєте для себе не просто нового фотографа, а нову людину, яка ламає стереотипи. Все це ви зможете споглядати в Національному музеї імені Тараса Шевченка. І відкладіть всі важливі справи, скасуйте зустрічі, забудьте про застуду, але поспішайте відвідати цю фотовиставку, поки є ще час!
Виставка була створена за підтримки Французького інституту в співробітництві з Романом Кермадеком і Алін Арлеттаз. Так само Французький інститут висловлює подяку Джейн Біркін, а так же агенції Renate Gallois Montbrun & Guillaume Fabiani за їх внесок в проект.

Художні сторони:
Сама по собі виставка «Актриси» вже готує глядача до того, що буде цікаво. Тому що це є спільною працею багатогранних актрис і не менш глибокої Кейт Беррі. Тут ми намагаємося більш детально вивчити щирість, чистоту почуттів і насолодитися тим, яким чином через фотографію це все передає Кейт. Коли я розглядала кожну фотографію, у мене з’являлося враження, що авторка знає щось таємне про кожну з них. Відчуття, ніби вони всі настільки довіряють їй, що готові розкрити себе абсолютно по-різному. Чи то чуттєво, то чи екстравагантно або ж просто розслаблено. Ми звикли думати, що світ акторів настільки божевільний, квапливий, епатажний. Але тут, цього не буде! Кейт розвіяла всі стереотипи і показала нам, що всі вони такі ж прості, як кожен з нас. Що всі вони можуть відчувати, бути щирими, глибокими, безглуздими. Для себе я вибрала декілька фотофаворитів, і з радістю поділюся з вами. Вище, я говорила про довіру між актрисами і автором. Так ось,  до всього цього, у глядача з’являється якась певна довіра до Кейт. Я дивлюся на ці фотографії, і розумію, що я довіряю їй. І, що я вірю тим почуттям, тому стану, які вона відобразила. На виставці, ви зможете побачити фотографії з такими відомими актрисами, як Венесса Параді, Ельза Зільберштейн, Софія Коппола, Сабіна Азема, Афсіа Ерзі, Одрі Тоту, Сандрін Киберлен, Аміра Касар, Шарлотта Генсбур і інші.


Технічні сторони:
На виставці ви знайдете 25 фотографій: 20 – ч/б варіант, 5 – колірне рішення. Надруковані роботи приблизно в форматі А2 (тобто близько 42 см на 60 см). Абсолютно всі роботи оформлені в чорні рамки, з використанням скла, як захисту. Фотографії розміщені на спеціальних виставкових панелях, зі зручною послідовністю і положенням. Хочу звернути увагу на освітлення. Освітлення, на мій погляд, гарне, але не ідеальне. Зазвичай в галереях часто виникають проблеми з освітленням. Постійно або «відблискує», або відображає те, що відбувається навколо тебе. В цьому випадку з подібними моментами я не зіткнулася. І це не може не радувати. До цієї справи підійшли розумно.
Оскільки галерея (тобто Національний музей ім. Тараса Шевченка) досить простора, то відвідувачі не заважають вам насолоджуватися мистецтвом. А для мене це дуже важливий аспект, щоб не створювалося враження тісноти і дискомфорту.
В цілому я отримала велике задоволення, та рекомендую відвідати цю подію АБСОЛЮТНО УСІМ!

Де: Національний музей імені Тараса Шевченка, бул. Т. Шевченка, 12.
Коли: 26.10.2017 – 14.11.2017.

Куратор: Алін Арлеттаз.
Створення та міжнародна дистрибуція: Французький інститут.
Нагляд за виконанням проекту: Аньєс Нордманн.
Друк: PICTO BASTILLE.
Рами: ATELIER DAVID GALLARDO
Дизайн: Бенджамін Балтімор.
Авторські права: Кейт Беррі.

Автор: Олександра Кушнарьова, студентка КНУКіМ