Фестиваль молодих українських художників в Мистецькому Арсеналі.

Напевно, вже багатьом відомо, що в Мистецькому Арсеналі відкрився фестиваль молодих українських художників. Але не всі ще встигли познайомитися з цим проектом, тому ви можете прочитати нашу статтю і відразу ж бігти на фестиваль, поки він не закінчився! =)
Почнемо з того, що основним, так би мовити, гаслом і темою всього фестивалю є така провокаційна фраза як: «Сьогодні, що так і не настало». Ну як? Наводить це вас на якісь образи, інтерпретовані через різні види мистецтва?
Фестиваль складається з 67 творчих проектів, які були відібрані професійним журі. Обмежень в якомусь певному виді мистецтва немає, на фестивалі знаходяться проекти різних видів сучасного мистецтва (фотографія, графіка, відеоінсталяції, малюнок, скульптура, живопис, декупаж тощо).

Особисто мене більшість проектів вразило своєю масштабністю і монументальністю! І я думаю, що це неспроста. Так як тенденція сучасного мистецтва дуже актуальна, важливо донести її глядачеві і представникам іншого виду мистецтва. І завдяки психології, ми сприймаємо дані проекти набагато глибше. Адже, розміри змушують нас повністю зануритися в сенс, естетику, пошуки. І, на мій погляд, це прекрасно!
На фестивалі мене порадувало дуже багато чинників. Деякі оформленням, подачею, ГУМОРОМ (про це трохи пізніше), або ж ідеєю. Прийшовши сюди, ви побачите дуже багато мистецтва фотографії: представлено безліч фотосерій, що піднімають різні ідеї. Чого вартий тільки проект «Армагеддон» Олени Субач. Автор демонструє глядачеві документальне життя українських провінцій. У цих знімках меж не існує.

На фестивалі були підняті проблеми сучасності нашої країни, одним з цих проектів стала «Дошка пошани» Віталія Фоменко. Основою проблематики якої, стали соціально-політичні зміни в Криму. Серія, яка була знайдена автором на сміттєзвалищі, складається з фотографій, на яких зображені солдати.

Варто, і розповісти про проект Євгена Нікіфорова «Про монументи республіки». Фотограф останні роки своєї творчості працював над проектом, в якому ми спостерігаємо радянську культурну спадщину в публічному просторі сучасної України. На цих знімках ви зможете побачити монументи тієї країни, якої вже немає. Але післясмак ще залишився.

Але це ще не все! З представників фотографії також хочу розповісти вам про Поліну Коропову. Її творчість буде набагато ближче по естетиці сучаснії молоді. Я не раз помічала, що товарищі з мого кола спілкування, а так само їх друзі і т.д., практично всі без винятку захоплюються фешн-зйомкою. Саме це ви зможете спостерігати в роботах Поліни. На мій погляд, прекрасна композиція, колір, геометрія в кадрах молодого автора, чіпляє око глядача.

Я радію від того, що сучасним мистецтвом захоплюється дуже багато молоді. Для когось це як повітря, для когось  джерело нових ідей і натхнення, хтось шукає інтерпретацію своїх думок. Така обстановка і такі люди заряджають хвилями емоцій.

Також, хочу зауважити, що подача і оформлення більшості проектів настільки креативні і нестандартні, що це по-особливому грає на загальну композицію творіння.
Сміливо можу назвати фестиваль молодих українських митців не стандартом сучасності. Все, особливо молодь, прагнуть до чогось нового, грандіозного, індивідуального, чи не стереотипного. Це новаторство, якщо можна висловитися саме так, потрібно нашій культурі і країні. Відкривати для себе нові можливості в усьому. Ось до чого мотивував мене цей фестиваль. Це дуже важливо, щоб мистецтво надавало такий вплив, особливо в сучасних умовах.

Протягом всього фестивалю Мистецький Арсенал проводить дуже різноманітну освітню програму. Від себе додам, що на 14 та 15 жовтня заплановані фотовихідні. Очікуємо на  цікаві майстер-класи та тематичні лекції.

Автор: Олександра Кушнарьова, студентка КНУКіМ