Книжковий Арсенал 2017: фотокниги, фотоальбоми, книги про фотомистецтво.

17 травня в Києві відкрився  7ий Міжнародний  фестиваль «Крижковий Арсенал» –  щорічний захід, на який очікують тисячі поціновувачів літератири. Сьогодні ми поцікавилися, які ж фотокниги презентовані на цьогорічному фестивалі нашими видавцями. Тому пропонуємо Вам короткий огляд цікавих, на наш погляд, новинок з фотомистецтва.

«Софія Яблонська. Фото / Sophia Yablonska. Photos»

І почнемо ,мабуть, з найнесподіванішої знахідки з цього списку. Бібліотека українського мистецтва Катерини Лебедєвої  та Видавець Олександр Савчук презентували книгу-фотоальбом  «Софія Яблонська. Фото / Sophia Yablonska. Photos» . Це видання вийшло з нагоди 110 річчя від дня народження авторки. Жінка- фотограф, мандрівниця, кінодокументалістка й письменниця . Українка, яка в 30ті роки ХХ століття подорожувала землями Азії, Африки й островів Океанії. Подорожувала, завзято створюючи фотоспогади, які зараз містяться в цій книзі. На її світлинах можна побачити життя людей всіх верств й рангів – селян в їх буденних справах, піратів, засуджених на смерть, жебраків й заможних панянок, «чародіїв»-знахарів, дивовижних танцюристок й акторів, поважних мандаринів й імператорів.  Дивовижні краєвиди та архітектурні надбання цих таємничих країн, традиції й звички минулої епохи. І все це зроблемо зі смаком та відчуттям стилю,з властивими авторці питливістю й повагою до чужої культури. Книга містить 107 репродукцій робіт фотографіні, і незважаючи на якість світлин, їх сюжети вражають. Взагалі, книга викликає багато емоцій й роздумів. Звісно, дивує маловідомість унікальної постаті. Абсолютно точно виникає бажання прочитати книги про її мандрівки.  І зависає у повітрі питання про невідому долю надзвичайно цінного фотоархіву.

«Промка»
Видавництво «Люта Справа» цьогоріч презентує фотоальбом «Промка». Це збірка робіт українського війського кореспондента та добровольця Олеся Кромпляса. Проект присвячено повсякденному життю українських бійців в промзоні Авдіївки і спрямований нагадати глядачам ті реалії, які б кожен ладен забути й не чути, – бойові дії на сході країни. На фотографіях військові, які ризикуючи власним життям, кожного дня боронять рідну землю. Залищаються відданими справі, незважаючи на нелюдські умови, небезпеку, фізичний біль, біль від втрат.

Галичина – український здвиг за матеріалами архіву Степана Гайдучка

Видавництво «Апріорі» привезло на цьогорічний «Книжковий Арсенал» унікальний фотоальбом  «Галичина – український здвиг».  Це збірка матеріалів з колекції Степана Гайдучка (1890 – 1976) – активного діяча українського «Сокола» та товариства «Україна», журналіста й лікаря УГА. Степан Гайдучок був завзятим мандрівником та одним з перших організаторів спортивного руху в Галичині. На фотографіях висвітлюються надзвичайно цікаві сторінки історії українського народу, закарбовано героїчну історію боротьби за незалежність, прояви героїзму та духовного піднесення галичан у справі відродження гідності та національного духу українства. За словами видавця, фотоархів обробляли майже рік. І це відчувається, адже фотоальбом вийшов дуже якісний,  душевний. Абсолютно точно сподобається поціновувачам старовинної фотографії.

ЗЕМЛЯ: в кадрі Бориса Косарева

Національний центр Олександра Довженка представив свій перший фотоальбом з серії  Кінооко. Це збірка з 40 оригінальних фотографій, зроблених під час зйомок фільму Олександра Довженка «Земля». Фотографії зроблені асистентом оператора Борисом Косаревим у 1929 р. в Яреськах на Полтавщині. З невідомих причин ім’я Бориса Косарева не було вказано у титрах до фільму, тому цей альбом – ще один спосіб віддячити йому. У виданні також представлено близько сотні розкадровок фотографій, зроблених під час створення фільму.

Михайло Вайнштейн. Фотоархів

Видавництво АДЕФ-Україна представило до того невідомий фотоархів робіт відомого художника й скульптора Михайла Вайнштейна. Ця фотокнига є повним зібранням фотографій митця і доповненням до одноіменної виставки, що проходить цими днями в Арт-просторі Павла Гудімова «Я Галерея». Пропонуємо Вам також подивитися огляд цієї  виставки.

Фотокниги від «Родовід»

«Родовід» цьогоріч абсолютно точно порадує поціновувачів харківської школи фотографії. Видавництво презентує одразу три нові фотокниги:  BORIS MIKHAILOV. Parliament, збірка Black Album та Out of the Blue Кірілла Головченка. Перші дві фотокниги –  частини Українського Павільйону на La Biennale di Venezia 2017, організованого Dallas Contemporary (США) і Міністерством культури України.  Out of the Blue – проект, реалізований  професійним фотографом під час відпустки на морі, авторські спогади про дитинство. Також, слід зазначити, що 19.05 видавництво влаштовує Фотодень з низкою заходів, присвячених темі видавництва фотокниг.