Топ-10 фільмів про фотографію

Сьогодні темою нашої статті стане кіномистецтво. Точніше, це буде розмова про наш особистий лист “топ-10 фільмів про фотографію”. Мабуть, кожен фотограф намагався знайти для себе цікаве кіно, пов’язане з власним захопленням. Ось чому ми вирішили поділитися з Вами нашими особистими вподобаннями. До цього списку увійшли кращі документальні та художні фільми про фотографію.

1. Енні Лейбовіц: Життя, побачене через об’єктив.
Приголомшливий фільм про творчість такого знаменитого фотографа, як Енні Лейбовіц. Це фільм – хроніка. У нас є можливість побачити її зростання в фотографії від початку і по сьогодення. Цей фільм надихає, інтригує, мотивує. Леонардо Ді Капріо, Наталі Портман, Майкл Джексон, Сальма Хайек, Сьюзан Зонтаг, Наталія Водянова, Анджеліна Джолі, Енн Хетеуей, Єлизавета II і не тільки. Всі ці люди стали частиною її неймовірного творення. Нагадаю, що Енні Лейбовіц спеціалізується на портретній зйомці відомих моделей і знаменитостей.

2. Анрі Картьє-Брессон: Палкий погляд
Це дуже вдале знайомство з фотографією такого класика, як А. К. Брессон.
Така чуттєва і емоційна історія. Коли ви дивитеся цей фільм, ви не тільки збагачуєте себе знаннями, але і відчуваєте неймовірний спектр почуттів. Ви зрозумієте що таке «вирішальний момент» очима Анрі Картьє-Брессона. А ви повірте, це того варто.

3. У пошуках Вівіан Майер.
Це історія про дивовижну жінку, яка все життя працювала нянею. Так, вам не здалося, нянею. Після її смерті були знайдені архіви з її знімками. Хлопчина, якому пощастило їх знайти, вирішив розповісти про це всьому світу. В її знімках є життя, історія, почуття, реальність. І це ще раз доводить, що ніщо не може перешкодити, вам творити те мистецтво, яке живе всередині вас.

4. Дух фотографії.
Це швидше серіал, ніж фільм. Цей проект розділений на 6 серій. Я б назвала це азбукою фотомистецтва. Тут ви коротко пройдетеся по найвідомішим фотографах з початку виникнення фотомистецтва. Так само зможете не тільки поповнити свої знання в цій галузі, а й відшукати кумирів і геніїв фотографії.

5. Фотозбільшення.
Як на мене, це геніальний фільм режисера Мікеланждело Антоніоні. Тут дуже тонка грань між детективом, драмою і трилером. Але все ж найцікавішою частиною цього твору є композиція в кадрі, колірне рішення, фотографічні постановки, особистості головних героїв, реквізити. Коли я дивлюся цей фільм, я захоплююся кожною деталлю, весь час ставлю на паузу, щоб детальніше все розглянути. Крім усього цього, я взяла для себе кілька ідей для фотозйомок. І яке ж це задоволення, споглядати всю красу 60-х. І я впевнена, що ви закохаєтесь в будинок і лабораторію головного персонажа.

6.Уявний портрет Діани Арбус.
Один з найбільш чутливих фільмів, які я коли-небудь дивилася. Основою сюжету є життя дівчини, яка відчувала потяг до людей зі специфічною зовнішністю. Вона бачить красу там, де інші бачать тільки потворність. Для мене, цей фільм – казка для дорослих. Ви будете постійно з цікавістю насолоджуватися дивовижними персонажами, їх діями, їх мисленням. Вас так само не залишить байдужим колірний контраст у фільмі, витонченість в стилі, деталях.

7.Незабутні моменти.
Не менш чутливий і ніжний фільм, ніж інші перераховані вище. Це історія про життя щасливої, але в той же час нещасної жінки. Щасливою ​​її робить раптове знайомство з власником фото-ательє, який знайомить головну героїню зі світом фотографії. Мені здається, що режисер усвідомлено, робить героїню не балакучою, змушуючи нас більше розуміти почуття і стан душі. Ви будете читати персонажа в її погляді, в її фотографіях, в турботі до оточуючих. Фільм виконаний в теплих відтінках, що робить його ще більш атмосферним.


8. Фотограф (Pecker)
У дитинстві я до безумства любила американські фільми. У них є щось таке просте, оптимістичне, легке. Так і в цьому фільмі. Це життя юного фотографа, який нікуди без фотоапарату. Акторська гра дуже награна, або навпаки недотягнута. Але це як ніби родзинка цього фільму. Мене це зовсім не дратувало, а навпаки викликало почуття цілісності з фільмом такого формату тих років. Тут всі персонажі мають свою особистість і унікальність, кожен залишається вірним собі і своїм цінностям.
І це мене підкорило!

9. Клуб безбашенних.
Фільм заснований на реальних подіях, про групу чотирьох військових фотографів. Прекрасний і дуже захоплюючий фільм, але тим не менш жорстокий і правдивий. Цей фільм навчить вас бачити життя, ловити момент, цінувати і по-справжньому віддаватися своїй справі. В основі фільму лежить війна в ПАР, коли впала влада апартеїду. Мої очі порадували так само неймовірні пейзажі і колорит жителів ПАР. Фільм  вийшов дуже реалістичним. Тут зображена пристрасть до своєї справи в усій її красі.

10.Сальвадор.
Дуже зворушливий і сумний фільм. Основною темою так само є війна, в Сальвадорі. Відчайдушний, втративши все – чоловік, набирається сміливості і їде в Сальвадор, щоб зробити знімки про правду і жорстокість. Перебиваючи там, він захищає права жителів і постраждалих жінок з дітьми. Чим закінчилася історія, ви дізнаєтеся при перегляді. Фільм наповнений трагічною і сумною історією не тільки постраждалих, а й історією головного персонажу.

Ми сподіваємось,  що кожен з Вас зможе знайти для себе щось нове і цікаве, маленьку часточку натхнення. Приємного перегляду! Далі буде =)

Автор: Олександра Кушнарьова, студентка КНУКіМ